Kogo to numer komórkowy

Kto dziś dzwonił

Nawet jeśli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej okolicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka cyfr.

Najczęściej w tego typu momentach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo w końcu nie każde obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki przyjaciół, który po prostu wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora.

A jeśli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer do popularnej strony szukającej lub od razu skorzystać z witryny, która interesuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić telefon kolegi, który potrzebuje naszej porady.

czyj ten numer

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już wiele miesięcy temu, a mimo to dalej są bardzo popularnymi urządzeniami. Ludzie telefonują z nich niemalże bezustannie, aby porozumieć się ze znajomymi, wysłać do nich wiadomość lub usłyszeć czyiś głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki mogą być czasami jakimś zagrożeniem, bo z nich korzystają również bandyci i wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak można w miarę prędko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże zwykle tego typu czyn nie będzie za bardzo efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki internetowej (reverse phone number lookup) i zajrzeć później na różnorodne portale, aby odkryć dzwoniącego. Są nawet specjalne witryny internetowe, które skupiają u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je i stawiają im noty. Internauta powinien z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeśli jednak taka strona nie pomoże danej osobie, a ją dalej będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na policję. W skrajnych momentach na pewno warto tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i poznać dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być w końcu czymś dobrym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko można już spokojnie rozwiązać. Choćby teoretycznie nieznane numery telefonów można szybko odkryć, aby ocenić, czy będą one na pewno niegroźne. W takim celu należy odwiedzić odpowiednią witrynę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer lub skontaktować się z policją.

jaki numer

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek telefonicznych, bo te pisma już od lat nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy dziś specjalne portale internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami – poznają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wklepmy do jej komórki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, ale również przez normalnych ludzi. To oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, aby w jakimś stopniu pomóc innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego musimy tylko skorzystać z takich stron. Róbmy to za każdym razem, gdy będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.